Modlitwa o zapał...

Modlitwa o zapał...

..Panie, czasami nic mi się nie chce i mam wszystkiego dość. Kiedy dopada mnie znużenie, obojętność, zniechęcenie, apatia, nuda lub „smutek tego świata”, nie zostawiaj mnie samego. Poślij mi anioła, który mnie wyrwie z leniwego odrętwienia. Jezu, który napracowałeś się dla naszego zbawienia, proszę, oddal ode mnie wszelką duchową ociężałość. Usuwaj z serca zgorzknienie, odnawiaj gorliwość w czynieniu tego, co dobre, święte, pożyteczne. Daj świeżość mojej modlitwie, zapał w pracy, radość w służeniu Tobie i bliźnim. Naucz mnie mądrze korzystać z daru czasu. Niech budzi mnie anielskie wołanie: „zaraz dzień (jeszcze jeden) zrób, co możesz”...

wtorek, 9 lipca 2013

Larissa...

... to róża o dość rozłożystym pokroju, ze względu na wyginające się pod ciężarem ilości kwiatów łodyg... po ostatnich obfitych deszczach leżała prawie na ziemi i musiałam ją podeprzeć.
Choć kwiaty ma stosunkowo niewielkie, to jednak są pełne uroku, a przede wszystkim jest ich całe mnóstwo... szkoda tylko że nie pachną.16 komentarzy:

 1. Zaglądając do Ciebie, nabrałam wielkiej ochoty na założenie ogrodu różanego.Planuje zrobić to na jesieni.Można wtedy kupić więcej odmian i w tańszej cenie bo z gołym korzeniem.Twoje róże są zachwycające.Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też mam w planie zakup kolejnych róż :)

   Usuń
 2. Ależ ona jest piękna! - można jej nawet wybaczyć brak zapachu ... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kwiaty ma piękne i można jej wybaczyć bark zapachu. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda... kwiaty ma piękne, choć sporo zniszczonych przez deszcze.
   Ale pąków ma jeszcze mnóstwo...

   Usuń
 4. ...i tak jest piekna, chociaż nie pachnie...

  OdpowiedzUsuń
 5. Jest śliczna, wręcz misterna. Pięknie wybarwia płatki. W tym roku róże są bardzo dorodne. Nigdy nie miałam takich bogatych w kwiaty krzewów różanych. Nie mogę się nadziwić i ciągle pstrykam zdjęcia. Pozdrawiam Cię Gabrysiu bardzo ciepło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to prawda...
   W tym roku również i moje róże są obsypane kwieciem jak nigdy... oby tak dalej.

   Usuń
 6. Czy ta róża należy do grupy róż okrywowych? Słyszałam, że są bardzo odporne i jedyną ich wadą jest to, ze nie pchną :). Planuję taką u siebie, bo mam dość surowy klimat w ogrodzie :). Twoja jest zachwycająca, już z daleko przykuła moja uwagę, wygląda jak pomponiki. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak... różę zalicza się do okrywowych, zresztą jak już pisałam jest bardzo rozłożysta.

   Usuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. A lovely rose ! I will remember her beautiful blooms ...

  OdpowiedzUsuń

Miło mi że zostawiłaś/eś ślad... dziękuję i zapraszam znowu :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...