Modlitwa o zapał...

Modlitwa o zapał...

..Panie, czasami nic mi się nie chce i mam wszystkiego dość. Kiedy dopada mnie znużenie, obojętność, zniechęcenie, apatia, nuda lub „smutek tego świata”, nie zostawiaj mnie samego. Poślij mi anioła, który mnie wyrwie z leniwego odrętwienia. Jezu, który napracowałeś się dla naszego zbawienia, proszę, oddal ode mnie wszelką duchową ociężałość. Usuwaj z serca zgorzknienie, odnawiaj gorliwość w czynieniu tego, co dobre, święte, pożyteczne. Daj świeżość mojej modlitwie, zapał w pracy, radość w służeniu Tobie i bliźnim. Naucz mnie mądrze korzystać z daru czasu. Niech budzi mnie anielskie wołanie: „zaraz dzień (jeszcze jeden) zrób, co możesz”...

sobota, 13 lipca 2013

Cinderella...

Róża piękna, acz ma jeden poważny mankament... stanowczo nie znosi deszczu.
Płatki pąków i kwiatów sklejają się wtedy i niestety gniją... tego roku pozrywałam  bardzo dużo takich właśnie zlepionych zgniłych kwiatów i pąków.
Całe szczęście że ma ich tak dużo, że nawet nie za bardzo było to widać.... ale znowu deszcz leje, więc trzeba się liczyć z ponownym ogołoceniem krzewu...
Róża rośnie do ok. 1,50 i jest dość rozłożysta i na razie ma tyle samo wzrostu i szerokości... kwitnie obficie i to lubię najbardziej... bardzo zdrowa.4 komentarze:

 1. Tylko jedno słówko - przepiękności.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowny "Kopciuszek"! Pięknie się komponuje z lawendą!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ależ to płodna odmiana! Cudna. Pod takim krzewem mogłabym przesiedzieć życie...Po wczorajszym deszczowym dniu znowu będzie wiadro kwiatów do ścięcia. Takich najbardziej mi żal. Pozdrawiam Cię Gabrysiu bardzo ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudownie kwitnie ale szkoda, że nie lubi deszczu. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Miło mi że zostawiłaś/eś ślad... dziękuję i zapraszam znowu :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...