Modlitwa o zapał...

Modlitwa o zapał...

..Panie, czasami nic mi się nie chce i mam wszystkiego dość. Kiedy dopada mnie znużenie, obojętność, zniechęcenie, apatia, nuda lub „smutek tego świata”, nie zostawiaj mnie samego. Poślij mi anioła, który mnie wyrwie z leniwego odrętwienia. Jezu, który napracowałeś się dla naszego zbawienia, proszę, oddal ode mnie wszelką duchową ociężałość. Usuwaj z serca zgorzknienie, odnawiaj gorliwość w czynieniu tego, co dobre, święte, pożyteczne. Daj świeżość mojej modlitwie, zapał w pracy, radość w służeniu Tobie i bliźnim. Naucz mnie mądrze korzystać z daru czasu. Niech budzi mnie anielskie wołanie: „zaraz dzień (jeszcze jeden) zrób, co możesz”...

środa, 19 czerwca 2013

Pachnąca Louisa...

.... pachnąca i wielka, niczym róża pnąca, choć taką nie jest.

Louise Odier to róża historyczna o pięknym różowym kolorze i mocno pachnąca.
W zeszłym roku dorwała ją czarna plamistość i mączniak, ale po opryskach wykaraskała się.
Możliwe że zrobiłam błąd nie przycinając jej wiosną, ale szkoda mi było tych długich pędów na których teraz ma mnóstwo pachnących kwiatów... pewnie zrobię to po kwitnieniu.


5 komentarzy:

 1. Cudowna! Krzew ma tyle kwiatów i wygląda tak okazale, że trudno uwierzyć iż były z nią kłopoty w zeszłym roku. Szkoda, że nie mogę powąchać. Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 2. ...każda róża jest piękna...

  OdpowiedzUsuń
 3. Luise dostaje zawsze 5 punktów w skali 1-5. Piękna,żywotna,pachnąca
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze, że nie przyciełaś pędów, bo teraz ma dużo pięknych kwiatów. *** Do Goczałkowic jedź, naprawdę warto. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oszałamiające Twoje róże. Normalnie "zazdraszczam" :) pozdrawiam Monika

  OdpowiedzUsuń

Miło mi że zostawiłaś/eś ślad... dziękuję i zapraszam znowu :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...