Modlitwa o zapał...

Modlitwa o zapał...

..Panie, czasami nic mi się nie chce i mam wszystkiego dość. Kiedy dopada mnie znużenie, obojętność, zniechęcenie, apatia, nuda lub „smutek tego świata”, nie zostawiaj mnie samego. Poślij mi anioła, który mnie wyrwie z leniwego odrętwienia. Jezu, który napracowałeś się dla naszego zbawienia, proszę, oddal ode mnie wszelką duchową ociężałość. Usuwaj z serca zgorzknienie, odnawiaj gorliwość w czynieniu tego, co dobre, święte, pożyteczne. Daj świeżość mojej modlitwie, zapał w pracy, radość w służeniu Tobie i bliźnim. Naucz mnie mądrze korzystać z daru czasu. Niech budzi mnie anielskie wołanie: „zaraz dzień (jeszcze jeden) zrób, co możesz”...

sobota, 22 września 2012

Lavaglut

Róża rabatowa, około 60 cm. ciemno czerwona, aksamitna o dość pięknych kwiatach utrzymujących się bardzo długo na krzewie.
Choć nie są zbyt duże, to jest ich cała masa...  a co ważne, nie zmienia się ich kolor... chyba nawet deszcze jej nie szkodzą.
Czy pachnie ?... powiem szczerze, że nie wiem.... nie wąchałam jeszcze. Ale bardzo mi się podoba...
Mam ją od jesieni zeszłego roku i zimę przetrzymała dobrze... rozrosła się też dość dobrze i mam nadzieję że nie będzie z nią większych problemów... niestety... choruje na czarną plamistość.
A kwitnie do teraz... właściwie to nie miała żadnej przerwy.

1 komentarz:

  1. Piękna róża ale nazwa taka sobie lawa glut ... :)))

    OdpowiedzUsuń

Miło mi że zostawiłaś/eś ślad... dziękuję i zapraszam znowu :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...