Modlitwa o zapał...

Modlitwa o zapał...

..Panie, czasami nic mi się nie chce i mam wszystkiego dość. Kiedy dopada mnie znużenie, obojętność, zniechęcenie, apatia, nuda lub „smutek tego świata”, nie zostawiaj mnie samego. Poślij mi anioła, który mnie wyrwie z leniwego odrętwienia. Jezu, który napracowałeś się dla naszego zbawienia, proszę, oddal ode mnie wszelką duchową ociężałość. Usuwaj z serca zgorzknienie, odnawiaj gorliwość w czynieniu tego, co dobre, święte, pożyteczne. Daj świeżość mojej modlitwie, zapał w pracy, radość w służeniu Tobie i bliźnim. Naucz mnie mądrze korzystać z daru czasu. Niech budzi mnie anielskie wołanie: „zaraz dzień (jeszcze jeden) zrób, co możesz”...

niedziela, 3 lipca 2011

Agapant

 Podobno lubi ciasne doniczki żeby dobrze kwitł... ale jak się to ma do sytuacji gdy rośnie w gruncie ?
Nie wiem...  u mnie rośnie właśnie w takiej przyciasnej donicy i kwitnie dobrze.
Korzenie powoli wyłażą, więc w przyszłym roku pewnie trzeba będzie przesadzić do ciut większej donicy.
Trochę denerwuje mnie jego przenoszenia na zimę do domu, ale mam go kilka dobrych lat więc się już przyzwyczaiłam... a ryzykować jego utraty nie chcę, bo ma piękny kolor, którego w ogrodzie nie jest za wiele.


1 komentarz:

  1. I love agapanthus, but my winters are too cold for it, too. I never thought of putting it in a pot, and bringing it in for the winter. Thanks for the idea!

    OdpowiedzUsuń

Miło mi że zostawiłaś/eś ślad... dziękuję i zapraszam znowu :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...