Modlitwa o zapał...

Modlitwa o zapał...

..Panie, czasami nic mi się nie chce i mam wszystkiego dość. Kiedy dopada mnie znużenie, obojętność, zniechęcenie, apatia, nuda lub „smutek tego świata”, nie zostawiaj mnie samego. Poślij mi anioła, który mnie wyrwie z leniwego odrętwienia. Jezu, który napracowałeś się dla naszego zbawienia, proszę, oddal ode mnie wszelką duchową ociężałość. Usuwaj z serca zgorzknienie, odnawiaj gorliwość w czynieniu tego, co dobre, święte, pożyteczne. Daj świeżość mojej modlitwie, zapał w pracy, radość w służeniu Tobie i bliźnim. Naucz mnie mądrze korzystać z daru czasu. Niech budzi mnie anielskie wołanie: „zaraz dzień (jeszcze jeden) zrób, co możesz”...

poniedziałek, 14 czerwca 2010

Szałwia muszkatołowa


Salvia sclarea - to w zasadzie roślina dwuletnia, ale czytałam że może również zakwitnąć w następnym roku, jeśli się ją odpowiednio przytnie.  Jak znam siebie, to pewnie wypróbuję... ale w razie czego zbiorę nasiona i jeśli się nie uda, będę znowu czekać rok na kwiaty. Jest dość wysoka, ale sztywna i wiatr jej nie jest groźny... nie przewraca się... przynajmniej na razie.
 

4 komentarze:

 1. Fantastyczna ta szałwia! Czy ona jest byliną czy jendoroczna?

  OdpowiedzUsuń
 2. Magdo, jest to roślina dwuletnia... w jednym roku siejesz, a w drugim kwitnie. Ale czytałam że może kwitnąć w następnych latach, jeśli się ją odpowiednio przytnie po kwitnieniu.
  Będę próbować, ale nasiona i tak zbiorę.
  Mam ja pierwszy raz...

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy takiej szałwi nie widziałam.Prześliczna.
  bardzo lubię tu do Ciebie zaglądać.....masz cudowny ogród.

  OdpowiedzUsuń
 4. Haszko, jest mi bardzo miło...

  OdpowiedzUsuń

Miło mi że zostawiłaś/eś ślad... dziękuję i zapraszam znowu :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...