Modlitwa o zapał...

Modlitwa o zapał...

..Panie, czasami nic mi się nie chce i mam wszystkiego dość. Kiedy dopada mnie znużenie, obojętność, zniechęcenie, apatia, nuda lub „smutek tego świata”, nie zostawiaj mnie samego. Poślij mi anioła, który mnie wyrwie z leniwego odrętwienia. Jezu, który napracowałeś się dla naszego zbawienia, proszę, oddal ode mnie wszelką duchową ociężałość. Usuwaj z serca zgorzknienie, odnawiaj gorliwość w czynieniu tego, co dobre, święte, pożyteczne. Daj świeżość mojej modlitwie, zapał w pracy, radość w służeniu Tobie i bliźnim. Naucz mnie mądrze korzystać z daru czasu. Niech budzi mnie anielskie wołanie: „zaraz dzień (jeszcze jeden) zrób, co możesz”...

niedziela, 30 maja 2010

Floks szydlasty


Phlox subulata- właściwie to już prawie przekwitł... ale warto go pokazać. Jest to niska kobiercowa bylina, szybko porastająca murki,  skarpy i inne miejsca w ogrodzie. Najlepiej rośnie w słońcu i wtedy bardzo obficie kwitnie. Bardzo ładnie wygląda w połączeniu z żagwinami, skalnicami lub innymi niskimi bylinami, tworząc piękne kolorowe kobierce. Ja takich nie mam, ale moja sąsiadka ma... naprawdę pięknie to wygląda.
Co jakiś czas należy odmłodzić roślinę, bo w środku "łysieje"... czasami też zima da jej w kość, ale szybko się regeneruje.

1 komentarz:

Miło mi że zostawiłaś/eś ślad... dziękuję i zapraszam znowu :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...