Modlitwa o zapał...

Modlitwa o zapał...

..Panie, czasami nic mi się nie chce i mam wszystkiego dość. Kiedy dopada mnie znużenie, obojętność, zniechęcenie, apatia, nuda lub „smutek tego świata”, nie zostawiaj mnie samego. Poślij mi anioła, który mnie wyrwie z leniwego odrętwienia. Jezu, który napracowałeś się dla naszego zbawienia, proszę, oddal ode mnie wszelką duchową ociężałość. Usuwaj z serca zgorzknienie, odnawiaj gorliwość w czynieniu tego, co dobre, święte, pożyteczne. Daj świeżość mojej modlitwie, zapał w pracy, radość w służeniu Tobie i bliźnim. Naucz mnie mądrze korzystać z daru czasu. Niech budzi mnie anielskie wołanie: „zaraz dzień (jeszcze jeden) zrób, co możesz”...

sobota, 3 stycznia 2015

Idzie nowe....

Witam tych, którzy tu jeszcze od czasu do czasu zaglądają... :)
Ostatni post nosił tytuł " W kratkę".... to tak jak jest ze mną... raz jestem, a potem mnie nie ma... ot... kratka :)))
Ale tak to już jest w życiu, że nie wszystko układa się tak, jakbyśmy chcieli.
Nie wiem kiedy znowu tu zajrzę, ale teraz chciałabym choć złożyć Noworoczne życzenia wszystkim, którzy tu zajrzą...
 
Życzę więc Wam moi drodzy, dużo zdrowia, wiele ciepłych i słonecznych dni, bez zmartwień i wszelakich trosk, zadowolenia z tego co robicie...... oby ten rok był pełen miłości i wzajemnego szacunku.  

Nowy rok się zaczął i pewnie każdy z nas się zastanawia jaki on będzie.... mam na myśli tu nasze ogrodnicze hobby... ja mam nadzieję że będzie to udany rok, pod każdym względem, choć szczególnie to chodzi mi o róże... wiadomo... moje ulubione... :)
Czy jesienne nasadzenia się dobrze przyjmą... ?... jak będą kwitły ?... a przede wszystkim czy będą zdrowe.
W zeszłym roku aura nie była łaskawa dla róż, i pod koniec sezonu mało która była zdrowa.... mam nadzieję że w tym roku będzie lepiej.
No i już się nie mogę doczekać kiedy  będą kwitły...

Zastanawiam się również, czy wszystkie jeżówki przezimują... oby, bo jeśli któraś nie przeżyje to zwyczajnie się obrażę i więcej nie kupię... a co z resztą roślin ?... zapewne każdy z nas (maniaków ogrodowych) się zastanawia.
Ale niedługo się przekonamy... jeszcze tylko dwa miesiące... no niecałe... :)  i będzie można znowu cieszyć oczy naszymi kochanymi roślinkami :)...

A nie byłabym sobą, gdybym nie wstawiła zdjęć moich pupilek... :)
 Tęsknicie za takimi widokami ?... ja bardzo... :)9 komentarzy:

 1. Dzięki Gabi za życzenia, wzajemnie dużo szczęścia, spełnienia marzeń, dobrych, spokojnych dni i wspaniałych roślin :)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. ...szczęśliwego i kwitnącego Nowego Roku...

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie tęsknię, cieszę się urokami zimy... dopóki nie zobaczę takiego piękna, jak na Twoich zdjęciach :) Wszystkiego dobrego w Nowym Roku, jak najwięcej ogrodniczych przyjemności oraz czasu i chęci do blogowania :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za życzenia i takie piękne obrazki :)
  Życzę Tobie, aby ten rok przyniósł wiele przyjemnych chwil w obcowaniu z Twoim ulubionym pięknem :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Również składam serdeczne życzenia na ten 2015 rok, niech róże kwitną Ci jak nigdy dotąd

  OdpowiedzUsuń
 6. To ostatnie zdjęcie Gabrysiu jest przepiękne!!! Bardzo już tęsknię za wiosną i tymi wszystkimi kolorami. Cokolwiek nam przyniesie to i tak będzie pięknie.
  Wszystkiego najlepszego w nowym roku!

  OdpowiedzUsuń
 7. Cuuuda takie. Wiesz Gabrysiu strasznie mi też tęskno za tymi widoczkami. W tym roku dokupiłam sporo krzaczków róż i nie mogę się doczekać na ich pierwsze kwiaty. Oby szybko przyszła wiosna. A w ogrodzie będzie się działo oj będzie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Szczęśliwego tego roku ! Też tęsknię za wiosną i kwiatami w ogródku. Mam nadzieję, ze zakwitnie Ci jeszcze więcej róż, niż na ostatnim zdjęciu. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Adorable roses! the last photograph is my favourite

  xoxo, Juliana | PJ’ Happies :) | PJ’ Ecoproject

  OdpowiedzUsuń

Miło mi że zostawiłaś/eś ślad... dziękuję i zapraszam znowu :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...