Modlitwa o zapał...

Modlitwa o zapał...

..Panie, czasami nic mi się nie chce i mam wszystkiego dość. Kiedy dopada mnie znużenie, obojętność, zniechęcenie, apatia, nuda lub „smutek tego świata”, nie zostawiaj mnie samego. Poślij mi anioła, który mnie wyrwie z leniwego odrętwienia. Jezu, który napracowałeś się dla naszego zbawienia, proszę, oddal ode mnie wszelką duchową ociężałość. Usuwaj z serca zgorzknienie, odnawiaj gorliwość w czynieniu tego, co dobre, święte, pożyteczne. Daj świeżość mojej modlitwie, zapał w pracy, radość w służeniu Tobie i bliźnim. Naucz mnie mądrze korzystać z daru czasu. Niech budzi mnie anielskie wołanie: „zaraz dzień (jeszcze jeden) zrób, co możesz”...

środa, 7 maja 2014

Epimedia i cymbalaria...

..... mają śliczne ale drobne kwiaty...
 
W tym roku nie zakwitło mi żółte Epimedium "Frohnleiten" i prawdę mówiąc nie wiem czemu... może to wina jesiennego przesadzania ?... nie wiem.

Epimedium youngianum "Niveum"....Epimedium grandiflorum "Lilafee" 
 Epimedium rubrum... Cymbalaria... ???... niestety nie wiem jaka to odmiana... może bluszczykolistna, a może pallida ?7 komentarzy:

 1. Cudne! Cymbalaria bardzo mi się podoba, zwłaszcza z bliska, jest taka doskonała! Hmm, a ja jej nie mam u siebie i nie wiem dlaczego?
  Twoje są piękne,
  Pozdrawiam,
  M.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam tych roślin i nigdy nie miałam w ogrodzie ale zachwyciły mnie te oryginalne kwiatuszki. Mają śliczne, intensywne kolory i ciekawe kształty.
  Miłego weekendu Gabrysiu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczególną sympatią darzę odmianę 'Lilafee', kwiaty w masie wyglądają jak iskrzące w słońcu kryształki ametystów !

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam tych roślinek, niezwykle eteryczne i przez to, tak piękne ... :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Kwiaty - to moje marzenie, może kiedyś znajdę na nie miejsce w ogrodzie. Odmiany cymbałów nie znam - moje są jaśniejsze :) Pięknie - Ciepło pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Miło mi że zostawiłaś/eś ślad... dziękuję i zapraszam znowu :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...