Modlitwa o zapał...

Modlitwa o zapał...

..Panie, czasami nic mi się nie chce i mam wszystkiego dość. Kiedy dopada mnie znużenie, obojętność, zniechęcenie, apatia, nuda lub „smutek tego świata”, nie zostawiaj mnie samego. Poślij mi anioła, który mnie wyrwie z leniwego odrętwienia. Jezu, który napracowałeś się dla naszego zbawienia, proszę, oddal ode mnie wszelką duchową ociężałość. Usuwaj z serca zgorzknienie, odnawiaj gorliwość w czynieniu tego, co dobre, święte, pożyteczne. Daj świeżość mojej modlitwie, zapał w pracy, radość w służeniu Tobie i bliźnim. Naucz mnie mądrze korzystać z daru czasu. Niech budzi mnie anielskie wołanie: „zaraz dzień (jeszcze jeden) zrób, co możesz”...

środa, 30 maja 2012

Pierwsze róże

Nareszcie kwitną i to całkiem nieźle.
Pierwsza z nich to przepięknie pachnąca róża burbońska Luoise Odier...Mam ją od zeszłego roku i ta straszna zima nic jej nie zrobiła... widać to zresztą po jej szybkim kwitnieniu... nie wymarza i nie choruje.
Podobno łatwo się ją rozmnaża przez sadzonki, co nie omieszkam uczynić..
Druga róża która zakwitła to równie pięknie pachnąca i równie piękna, ale o większych kwiatach, to.... niestety róża NN...
Na razie ma jeden kwiat... była przesadzana jesienią bo w poprzednim miejscu źle rosła, ale mam nadzieję że szybko się rozkrzewi.
Gdyby komuś skojarzyła się nazwa, to bardzo proszę o informację :)


Tak więc sezon różany zaczyna się pachnąco i na różowo... zresztą mam sporo róż w tym kolorze, choć w różnych odcieniach.

7 komentarzy:

 1. Piękne, szkoda tylko, że zapachu nie możesz przesłać:-)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. 'Luoise Odier' piękna jest, miałam ją dość długo, po którejś zimie już się nie pokazała.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Obie są piękne i pachną :-). U mnie niestety jeszcze poczekam na kwiaty z resztek krzewów róż, które nie zmarzły. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Beautiful roses Gabi, wish I could smell her fragance.
  Have a nice weekend

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie też wpadła w oko ta burbonka 'Luoise Odier', uważam że róża bez zapachu to nie róża !

  OdpowiedzUsuń
 6. I kolejna piękna róża, Louise O.! Oczywiście nie kojarzę tej drugiej odmiany, ale na stronie szkółki Rosarium są dobre zdjęcia i opisy, może coś wyniknie z porównania?

  OdpowiedzUsuń
 7. Gabi wygaje mi sie, że to może być Gartentraume. Pieknie pachnie, kolor tez się zgadza, delikatne, falowane paltki. Może to ona :-)

  OdpowiedzUsuń

Miło mi że zostawiłaś/eś ślad... dziękuję i zapraszam znowu :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...