Modlitwa o zapał...

Modlitwa o zapał...

..Panie, czasami nic mi się nie chce i mam wszystkiego dość. Kiedy dopada mnie znużenie, obojętność, zniechęcenie, apatia, nuda lub „smutek tego świata”, nie zostawiaj mnie samego. Poślij mi anioła, który mnie wyrwie z leniwego odrętwienia. Jezu, który napracowałeś się dla naszego zbawienia, proszę, oddal ode mnie wszelką duchową ociężałość. Usuwaj z serca zgorzknienie, odnawiaj gorliwość w czynieniu tego, co dobre, święte, pożyteczne. Daj świeżość mojej modlitwie, zapał w pracy, radość w służeniu Tobie i bliźnim. Naucz mnie mądrze korzystać z daru czasu. Niech budzi mnie anielskie wołanie: „zaraz dzień (jeszcze jeden) zrób, co możesz”...

poniedziałek, 1 sierpnia 2011

Ketmia syryjska

Hibiscus syriacus -  to dość popularne krzewy w naszych ogrodach.
Są w różnych kolorach... ja mam trzy krzewy w kolorze różu, różowo- czerwonym i  białym...  najbardziej podoba mi się biały o pełnych i dużych kwiatach.
Są to odporne i raczej długowieczne krzewy... można je rozmnażać z nasion, chociaż wtedy mogą nie powtórzyć cech rośliny matecznej, z sadzonek zielnych bądź zdrewniałych, a także z odrostów korzeniowych.
Ja rozmnażałam  z sadzonek zdrewniałych... udało się i znajomi zostali obdarowani nowymi roślinami.

1 komentarz:

  1. lubię bardzo... pięknie kwitną, nawet warto mieć różne siewki obok siebie, np. w żywopłocie, bo tworzą takie spektrum kolorów... ja jednak najbardziej lubię niebieski- L'Oiseau Bleu. I czysto biały, tak.

    OdpowiedzUsuń

Miło mi że zostawiłaś/eś ślad... dziękuję i zapraszam znowu :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...