Modlitwa o zapał...

Modlitwa o zapał...

..Panie, czasami nic mi się nie chce i mam wszystkiego dość. Kiedy dopada mnie znużenie, obojętność, zniechęcenie, apatia, nuda lub „smutek tego świata”, nie zostawiaj mnie samego. Poślij mi anioła, który mnie wyrwie z leniwego odrętwienia. Jezu, który napracowałeś się dla naszego zbawienia, proszę, oddal ode mnie wszelką duchową ociężałość. Usuwaj z serca zgorzknienie, odnawiaj gorliwość w czynieniu tego, co dobre, święte, pożyteczne. Daj świeżość mojej modlitwie, zapał w pracy, radość w służeniu Tobie i bliźnim. Naucz mnie mądrze korzystać z daru czasu. Niech budzi mnie anielskie wołanie: „zaraz dzień (jeszcze jeden) zrób, co możesz”...

czwartek, 14 kwietnia 2011

Epimedium czerwone


Epimedium rubrum - ta piękna niska bylina zagościła w moim ogródku kilkanaście lat temu.
Od tego czasu zdążyła rozrosnąć się w sporą... a właściwie już podzieloną na kilka innych kępę...

Rosną w różnych miejscach... bardzo słonecznym, mniej słonecznym i ukryte między innymi roślinami. Różnie piszą na temat miejsca ich uprawy, a ja wiem jedno... urosną wszędzie niezależnie od nasłonecznienia i ilości dostarczonej im wody.
Podlewam je tak samo jak inne rośliny tylko w czasie długich upałów, a może nawet i rzadziej... i nic złego się z nimi nie dzieje... to bardzo wytrzymałe rośliny.
W zeszłym roku dokupiłam jeszcze żółte i białe epimedium... z tego co widzę, białe ma bardzo maleńkie pąki, a żółty jeszcze śpi... hmm... coś za długo... ale żyje... pogrzebałam w ziemi :)


2 komentarze:

  1. U mnie jeszcze nawet nie widać koloru, bardzo opóźniona ta wiosna nad morzem jest.
    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. A ja nie mam takiej malutkiej piękności :-( Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Miło mi że zostawiłaś/eś ślad... dziękuję i zapraszam znowu :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...