Modlitwa o zapał...

Modlitwa o zapał...

..Panie, czasami nic mi się nie chce i mam wszystkiego dość. Kiedy dopada mnie znużenie, obojętność, zniechęcenie, apatia, nuda lub „smutek tego świata”, nie zostawiaj mnie samego. Poślij mi anioła, który mnie wyrwie z leniwego odrętwienia. Jezu, który napracowałeś się dla naszego zbawienia, proszę, oddal ode mnie wszelką duchową ociężałość. Usuwaj z serca zgorzknienie, odnawiaj gorliwość w czynieniu tego, co dobre, święte, pożyteczne. Daj świeżość mojej modlitwie, zapał w pracy, radość w służeniu Tobie i bliźnim. Naucz mnie mądrze korzystać z daru czasu. Niech budzi mnie anielskie wołanie: „zaraz dzień (jeszcze jeden) zrób, co możesz”...

wtorek, 1 lutego 2011

Nasionka...

Dostałam zamówione nasiona z Florexpolu... można siać... ; )))
A tak poważnie, to rzeczywiście jeszcze trochę i wysieję nasiona heliotropu.
Zanim wykiełkują i urosną, to upłynie sporo czasu... one na początku wolno rosną, dopiero wyniesione do folii dają czadu.
Chyba już pisałam że potrzebuję ich sporo.... ale ile wykiełkuje to nie wiadomo, tym bardziej że są to nasiona które kupiłam w zeszłym roku...  Na dodatek z takiej trochę krytykowanej firmy, bo często się zdarza że ich nasiona nie kiełkują, bądź bardzo słabo.
Zobaczymy jak będzie.

W sklepach też już pojawiły się nasiona... tak przynajmniej mówił mój M.
Nie byłam jeszcze nigdzie, bo zwyczajnie mi się nie chce.
Gdyby było o kilka stopni cieplej to pewnie ruszyłabym się z domu... jestem zmarzluch  : ))) ale zapowiadają ocieplenie, więc jeszcze trochę  poczekam.

Do wiosny jeszcze tylko 49 dni... tej kalendarzowej oczywiście...  a może ta w ogrodzie będzie szybciej ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Miło mi że zostawiłaś/eś ślad... dziękuję i zapraszam znowu :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...