Modlitwa o zapał...

Modlitwa o zapał...

..Panie, czasami nic mi się nie chce i mam wszystkiego dość. Kiedy dopada mnie znużenie, obojętność, zniechęcenie, apatia, nuda lub „smutek tego świata”, nie zostawiaj mnie samego. Poślij mi anioła, który mnie wyrwie z leniwego odrętwienia. Jezu, który napracowałeś się dla naszego zbawienia, proszę, oddal ode mnie wszelką duchową ociężałość. Usuwaj z serca zgorzknienie, odnawiaj gorliwość w czynieniu tego, co dobre, święte, pożyteczne. Daj świeżość mojej modlitwie, zapał w pracy, radość w służeniu Tobie i bliźnim. Naucz mnie mądrze korzystać z daru czasu. Niech budzi mnie anielskie wołanie: „zaraz dzień (jeszcze jeden) zrób, co możesz”...

czwartek, 26 sierpnia 2010

Zapchajdziury...

W moim ogródku nie może zabraknąć roślin jednorocznych.... muszą być i już.
Mają za zadanie zapchać dziury po cebulowych. Nie mam ich za wiele, ale są takie, bez których nie wyobrażam sobie rabat.
Na pierwszym planie u mnie są heliotropy, potem begonia stale kwitnąca, cynie i aksamitki... choć te pożerają mi ślimaki. Mam też ładnie zasłaniającą puste miejsca sanwitalię, no i żeniszki, których nie sieję i nie kupuję od czterech lat. Po prostu rozsiewają się same i tak z roku na rok są u mnie.
Ale są jeszcze i inne... popatrzcie...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Miło mi że zostawiłaś/eś ślad... dziękuję i zapraszam znowu :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...