Modlitwa o zapał...

Modlitwa o zapał...

..Panie, czasami nic mi się nie chce i mam wszystkiego dość. Kiedy dopada mnie znużenie, obojętność, zniechęcenie, apatia, nuda lub „smutek tego świata”, nie zostawiaj mnie samego. Poślij mi anioła, który mnie wyrwie z leniwego odrętwienia. Jezu, który napracowałeś się dla naszego zbawienia, proszę, oddal ode mnie wszelką duchową ociężałość. Usuwaj z serca zgorzknienie, odnawiaj gorliwość w czynieniu tego, co dobre, święte, pożyteczne. Daj świeżość mojej modlitwie, zapał w pracy, radość w służeniu Tobie i bliźnim. Naucz mnie mądrze korzystać z daru czasu. Niech budzi mnie anielskie wołanie: „zaraz dzień (jeszcze jeden) zrób, co możesz”...

poniedziałek, 14 czerwca 2010

Kuklik chilijski

 
Geum "Mrs. Bradshaw" - roślina podobna do kuklika szkarłatnego, ale wyższa i ładniejsza.
Kwiat osadzony jest na łodydze ok 60 cm. jest półpełny i krwisto czerwony. Mój zmienia kolor... pierwszy kwiat był czerwony, a następne są bardziej pomarańczowe... nie dziwię się, bo to samosiejka.
Mateczna roślina gdzieś przepadła. Specjalnej troski nie potrzebuje, chociaż ma jeden mankament... pędy są dość wiotkie i mają tendencję do pokładania się... lubią ją też jakieś robale... jeszcze nie zidentyfikowane :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Miło mi że zostawiłaś/eś ślad... dziękuję i zapraszam znowu :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...