Modlitwa o zapał...

Modlitwa o zapał...

..Panie, czasami nic mi się nie chce i mam wszystkiego dość. Kiedy dopada mnie znużenie, obojętność, zniechęcenie, apatia, nuda lub „smutek tego świata”, nie zostawiaj mnie samego. Poślij mi anioła, który mnie wyrwie z leniwego odrętwienia. Jezu, który napracowałeś się dla naszego zbawienia, proszę, oddal ode mnie wszelką duchową ociężałość. Usuwaj z serca zgorzknienie, odnawiaj gorliwość w czynieniu tego, co dobre, święte, pożyteczne. Daj świeżość mojej modlitwie, zapał w pracy, radość w służeniu Tobie i bliźnim. Naucz mnie mądrze korzystać z daru czasu. Niech budzi mnie anielskie wołanie: „zaraz dzień (jeszcze jeden) zrób, co możesz”...

niedziela, 30 maja 2010

Pięciornik poziomkowaty


Potentilla fragiformis - niska bylina o bardzo mięciutkich i  włochatych liściach. Kwiaty są dość duże, podobne do kwiatów truskawki.
Kwitnie dość długo i nie sprawia żadnych kłopotów. Rozmnaża się przez wysiew nasion, albo przez podział. Można też spróbować oderwać pęd z piętką i wsadzić do ziemi. U mnie czasami pojawiają się samosiejki... Pięciornik ten jest bardzo ładną rośliną, warto posadzić ją w ogrodzie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Miło mi że zostawiłaś/eś ślad... dziękuję i zapraszam znowu :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...