Modlitwa o zapał...

Modlitwa o zapał...

..Panie, czasami nic mi się nie chce i mam wszystkiego dość. Kiedy dopada mnie znużenie, obojętność, zniechęcenie, apatia, nuda lub „smutek tego świata”, nie zostawiaj mnie samego. Poślij mi anioła, który mnie wyrwie z leniwego odrętwienia. Jezu, który napracowałeś się dla naszego zbawienia, proszę, oddal ode mnie wszelką duchową ociężałość. Usuwaj z serca zgorzknienie, odnawiaj gorliwość w czynieniu tego, co dobre, święte, pożyteczne. Daj świeżość mojej modlitwie, zapał w pracy, radość w służeniu Tobie i bliźnim. Naucz mnie mądrze korzystać z daru czasu. Niech budzi mnie anielskie wołanie: „zaraz dzień (jeszcze jeden) zrób, co możesz”...

poniedziałek, 10 maja 2010

Kokorycz wielokwiatowa

Czy ta pogoda jest normalna ? Sobota - burza... niedziela słoneczna, a dzisiaj znowu deszcz... Mogło by w końcu się już unormować i choć przez tydzień poczuć piękną, ciepłą i słoneczną wiosnę.
A tak... roboty w ogródku czekają, bo jest za mokro aby coś zrobić.... zadaszenie przy grillu nieskończone... mąż się wścieka... :)


Polygonatum multiflorum... bylina kłączowa, która lubi się "rozłazić". Jednak jest na tyle piękna, że warto mieć ją w swoim ogrodzie. Najlepiej czuje się w miejscu zacienionym, ale u mnie jak większość roślin, rośnie w słońcu nad oczkiem wodnym. Radzi sobie całkiem dobrze... Osiąga około 80 cm wysokości,  pędy ma wygięte w dół, na których zwisają drobne, zebrane w małe grona, biało-zielone dzwonkowate kwiaty. Po kilka na jednej szypułce... bardzo efektowna roślina.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Miło mi że zostawiłaś/eś ślad... dziękuję i zapraszam znowu :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...